İptal ve İade Hakkı

 

Onlinehesapsatinal.com websitemiz, müşlerilerine online olarak; Eski tarihli instagram hesapları, projelik ve yüksek takipçili instagram hesaplarının satışını ve aynı zamanda blog hizmeti sunan bir platformdur. Tüm işlemlerimiz online ortamda, aracı ödeme kuruluşları kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Sitemiz üzerinde bulunan ürünlerin satışı 3D Güvenli Ödeme Sistemleri ( Vallet ) alt yapısı kullanılarak yapılmaktadır. Onlinehesapsatinal.com müşterilerinin ödeme bilgilerini asla bünyesinde barındırmaz.

Onlinehesapsatinal.com websitemiz üzerinde bulunan tüm ürünlerin satışı sırasında iade ve iptal hakkı kanunlar tarafından düzenlenir. Tüketiciyi koruma kanunu kapsanında, firmamız tüm işlemlerini müşterilerinin kanuni haklarını koruyacak şekilde yapmaktadır. Onlinehesapsatinal.com websitemiz üzerinden alışveriş yapan tüm kullanıcılar, satın alma işlemleri sırasında aydınlatma metinleri ile bilgilendirilirler. Bu noktada müşterilerimizin, sitemizden alışveriş yaparken haklarının ne olduğu konusunda bilgi sahibi olmaları mümkün kılınmaktadır.

 

Cayma, İptal ve İade

 

Onlinehesapsatinal.com websitemiz üzerinden gerçekleşen tüm satın alma işlemleri belirli kurallar çerçevesinde gerçekleşmektedir. Satın alınan ürünlerin, problemin alıcı kaynaklı gerçekleşmesi ve satıcı tarafında, oluşabilecek durumlar harici yaşanan tüm sorun veya durumlarda destek veya ortak çözüm sunma insiyatifi Onlinehesapsatinal.com websitesi'ne aittir. Websitemiz üzerinden beğendiğiniz ürünleri satın alma işlemini gerçekleştirdiğinizde, bu işlemin geri dönüşü bulunmamaktadır. Takipçili hazır hesaplar, eskitarihli instagram hesapları ve diğer ürünler, satın alma işlemi gerçekleştikten ve tarafınıza ürün gönderildikten sonra, bu işlemlerin iadesi&iptali mümkün olmamaktadır.

Almış olduğunuz ürünlerde bir eksiklik, yanlış olması halinde websitemizin iletişim kısmında bulunan, iletişim numaralarından bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizlere ulaşıldığı taktirde eksik veya kusurlu ürünün düzenlenmesi yapılarka tarafınıza iletilmektedir.  Cayma, iptal ve iade ile ilgili şu noktalara dikkat edilmesi gerekir;

            Ürünü satın almadan önce sunulan ön bilgilendirme ve mesafeli satış sözleşmesini okumalısınız.

            Tüketiciler satın aldıkları ürünle ilgili tüketiciyi koruma kanunu kapsamında haklara sahiptirler.

            Satın alınan ürün en fazla 30 gün içerisinde teslim edilir. Bu süre içerisinde teslim edilmeyen
            ürünlerin iadesi yapılır.

            Satın alınan ürünün satışının imkansızlaşması halinde yapılan ödeme, karşı tarafa iade edilmeltedir.

 

Satın Alınan Ürünün Bedelinin Ödenmediği Durumlar

 

Online alışveriş yapılmasını düzenleyen kurallara göre alıcının satın alınan ürünün bedelini ödemediği durumlar olduğunda ürünün teslimi yapılmaz. Bunun yanında websitemizde bunun gibi durumların yaşanması mümkün değildir.  Müşterimiz, ödeme araçları sayesinde ilgili ürün sayfasından, ürünü satın alabilir. Satın almak istediği ürünün bedelini karşılayacak tutarda ödeme yapılmadığı taktirde ürünü teslim alamaz, ürün stoktan düşmez. Bu tür durumlarda ödeme sistemleri aracılığıyla alışveriş gerçekleşmez, karşı tarafında bakiyesinden ücret eksilmez.

Öngörülen sebepler ile satın alınan ürünün teslimi yapılmadığında bu konu hakkında müşterile iletişim araçları aracılığıyla bilgilendirme yapılır. Teslimin yapılacağı tarihle ilgili bilgilendirme karşı taraya iletilmektedir. Alıcının cayma hakkı sitemizde bulunan ürünlerle ilgili olarak kullanılması mümkün değildir. Fiziksel varılığı olmayan ürünün teslim alınarak, mail adresi ile otomatik olarak tesliminden sonra ürün, açılmış ve kullanılmış olarak kabul edilir. Ürünün geri alınması ve tekrar satışının yapılması ürünün fiziksel varlığının bulunmadığından mümkün değildir.

Cayma Hakkının Kullanılmasını Önleyen Nedenler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ürün ve alışveriş alışkanlıkları gibi ürünlerin çeşitliliğinin de arttığı görülmektedir. Fiziksek varlığı olmayan ve online olarak kişiye özgü düzenlenen ürünlerin satın alınmasının ardından iadesi mümküm olamaz. Sitemizde yer alan tüm ürünlerin satın alınması ile birlikte teslimi anında veya birkaç dakika gecikme ile mail transfer yoluyla alıcıya gerçekleştirilmeltedir. Bu şekilde ürünün teslim edilmesininden dolayı cayma hakkının olması mümkün değildir. Ürünlerin alıcı mail adresine gönderilmesiyle birlikte kullanım hakkı alıcı tarafına geçmiş olur. Kullanılmış olan ürünlerde fiziki varlığı olmadığından dolayı mail transferi alıcıya ulaştığından itibaren açılmış ve kullanılmış sayılmaktadır. Sitemizde bulunan ürünlerin fiziksel varlığının olmaması cayma hakkının kullanılmasını önleyen nedenler arasında yer alır.

Sitemizde yer alan ürünlerin çeşitliliği, hesap satın almak isteyen kişilerin buradaki ürünlerin birçoğuna ilgi gösteriyor olması ile birlikte her ürün alma sırasında tekrar ödeme bilgilerini girmesi gerekmektedir. 

 

Ödeme İşlemleri

 

Fiziksel varılığı olmayan  ve online olarak kullanılan ürünlerin satışının yapıldığı Onlinehesapsatinal.com websitemiz üzerinden alışveriş yapmak için üyelik oluşturulmasına gerek olmamaktadır. Üyelik oluşturmadan, 3D güvenli ödeme sistemleri aracılığıyla ödemelerinizi güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sitemiz üzerinde kullanabileceğiniz ödeme yöntemleri ve teslimat süreleri şu şekildedir;

         Kredi&Banka Kartları ile yapılan ödemelerde, ürünler tarafınıza anında teslim edilmektedir.
         Havale, EFT ile yapılan ödemelerde ürünler, tarafınıza en fazla 30dk içerisinde teslim edilmeltedir.

 

Satın Alınan Ürünlerin Teslimi

 

Websitemiz üzerinde satışa sunulan ürünlerin herhangi bir fiziksel varlığı bulunmamaktadır. Bundan dolayı ürünlerin bir kuru veya ambalaj içerisinde veya kullanım kılavuzu, garanti belgesi gibi araçlar ile adrese teslim edilmesi mümkün değildir. Sitemiz üzerinden satın alınan tüm ürünler alıcının ödeme ekranında belirttiği e*mail adresine ödeme sonrası otomatik olarak teslimatı yapılmaktadır. Alıcının ödeme ekranında yanlış, doğruluğu olmayan bilgiler girdiği ve bu esnada teslimat tarafında yaşanacak problemlerde Onlinehesapsatinal.com websitesi sorumlu değildir. Alıcı ödeme ekranında girdiği tüm bilgilerde kendisi sorumlu tutulmaktadır. Alıcı ödeme ekranında gireceği bilgileri doğru girmekle yükümlüdür. 

Kişiye özel olarak hazırlanan, eski tarihli instagram hesapları ve takipçili instagram hesapları, satın alım işlemi gerçekleştikten sonra bir kişi tarafından kullanılabilmektedir. Hesaplarda Türkiye Anayasa Kanunlarını ihlal edebilecek,İllegal faaliyetlerde kullanımı tespit edildiğinde, bunun sorumlusu Onlinehesapsatinal.com değil, alıcıdır. Hesapların bu tür faaliyetlerde kullanılması farkedildiğinde gerekli kolluk kuvvetleri ve adli makamlara alıcının tüm bilgileri istenildiği taktirde verilmektedir. 

Bu yükümlülükler noktasında Onlinehesapsatinal.com websitemiz üzerinden yapabileceğiniz tüm alışverişler, güvenlilir ortamda yapılmakta olup websitemiz aktif hayatı boyunca güvenilir hizmet verme doğrultusunda ilerleyecektir. 

2024. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım: ShadowMedya LTD Kuruluşudur.